ზეზვა ღუღუნიშვილი ზეზვა ღუღუნიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 09-07-1940

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ჩუღურეთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ტურიზმისა და კურორტების სახელმწიფო დეპარტამენტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე, თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიზნეს-ფაკულტეტის ტურიზმისა და რეკრეალოგიის კურსის ხელმძღვანელი (1998 - 1999)
  • საქართველოს ტურიზმისა და კურორტების სახელმწიფო დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილე (1998)
  • სახელმწიფო კონცერნ „საქკურორტის“ პრეზიდენტი (1990 - 1998)
  • საქართველოს ადგილობრივი მნიშვნელობის კურორტთა რესპუბლიკური გაერთიანების უფროსი (1988 - 1990)
  • საქართველოს მინისტრთა საბჭოსთან არსებული ადგილობრივი კურორტების სამმართველოს უფროსი (1982 - 1988)
  • ამიერკავკასიის რკინიგზის საექიმო-სანიტარული სამსახურის უფროსი (1975 - 1982)
  • საქართველოს ჯანდაცვის სამინისტროს მე-4 მთავარი სამმართველოს უფროსი (1973 - 1975)
  • საქართველოს კპ ცენტრალური კომიტეტის მეცნიერებისა და სასწავლებელთა გან-ის ისტრუქტორი (1972 - 1973)
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1969 - 1965)
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის ბიოლოგიისა და ზოგადი გენეტიკის ასისტენტი შეთავსებით (1967 - 1972)
  • საქართველოს კპ თბილისის ორჯონიკიძის რაიკომის ინსტრუქტორი (1965 - 1970)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • აკადემიკოსი

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-2000)

დამატებითი ინფორმაცია

საქართველოს ჯანმრთელობის დაცვის დამსახურებული მუშაკი 1990 წ.

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (15-10-2001 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 15-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (17-05-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (25-10-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ცენტრალური აზიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABLIC) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    ტურიზმისა და რეკრეაციის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)