ირაკლი ღუდუშაური ირაკლი ღუდუშაური
  • დაბადების თარიღი
  • 15-05-1924

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის კ.ზავრიევის სახელობის სამშენებლო მექანიკისა და სეისმომედეგობის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის მთავარი მეცნიერ თანამშრომელი (1997 - )
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის მასალათა გამძლეობისა და დრეკადობის თეორიის კათედრის პროფესორი (შეთავსებით) (1968 - )
  • თბილისის ნაგებობათა და ჰიდროენერგეტიკის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტი „ტნისგეის“ უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი, უფროსი მ/თანამსრომელი, სექტორის ხელმძღვანელი, განყოფილების გამგე (1954 - 1997)
  • სსრკ არქიტექტურის აკადემიის სამშენებლო ტექნიკის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის ასპირანტი, უფროსი ინჟინერი (1951 - 1954)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის სამშენებლო მექანიკისა და სეისმომედეგობის სამევნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1950 - 1951)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკურ მეცნიერებათა დოქტორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • პროფესორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 02-12-2002)

კომისია

  • arrow
    საარჩევნო დარღვევების მიზეზების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის შესახებ - კომისიის წევრი (04-07-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს ენერგეტიკის დარგში შექმნილი კრიზისული მდგომარეობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის თაობაზე - კომისიის წევრი (02-03-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეებისა და საზღვარგარეთ არსებულ ეროვნულ ფასეულობათა დაბრუნების საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ჩინეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ცენტრალური აზიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იტალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი თურქეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა და ტექნოლოგიების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (02-12-2002 - 22-04-2004)