ვახტანგ რაზმაძე ვახტანგ რაზმაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 05-02-1930

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სისხლის სამართალი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს გენერალური პროკურორი (1988 - 1992)
  • საქართველოს სსპ პროკურორის პირველი მოადგილე (1982 - 1988)
  • საქართველოს კპ ცენტრალური კომიტეტის ადმინისტრაციული ორგანოების გან-ის გამგის მოადგილე (1980 - 1982)
  • ქ.თბილისის პროკურორი (1974 - 1980)
  • საქართველოს სსრ პროკურატურის საგამომძიებლო გან-ის უფროსი, კოლეგიის წევრი (1973 - 1974)
  • საქართველოს სსრ პროკურატურის გან-ის უფროსის მოადგილე (1969 - 1973)
  • საქართველოს სსრ პროკურატურის გან-ის პროკურორი (1968 - 1969)
  • ტყიბულის რ-ის და ქალაქ ტყიბულის პროკურორი (1961 - 1968)
  • საქართველოს კპ ტყიბულის რაიკომის საორგანიზაციო გან-ის გამგე (1958 - 1961)
  • საქართველოს კპ ტყიბულის რაიკომის ინსტრუქტორი (1957 - 1956)
  • ტყიბულის სტალინის სახელობის შახტის კადრების განყოფილების გამგე (1956 - 1957)
  • ტყიბულის სტალინის სახელობის შახტის კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1955 - 1956)

დამატებითი ინფორმაცია

ხალხთა მეგობრობის ორდენი 1982 წ საქართველოს დამსახურებული იურისტი სსრკ პროკურატურის საპატიო მუშაკი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ესპანეთის, პორტუგალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)