მოსე კობახიძე მოსე კობახიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 22-08-1949

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ჭიათურა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • კადრების განკარგულებაში, შინაგან საქმეთა სამინისტრო (1999)
  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს შტაბის უფროსის პირველი მოადგილე (1997 - 1999)
  • საქართველოს შსს-ს საგამოძიებო სამმართველოს უფროსის მოადგილე, დეპარტანენტის თავმჯდომარის 1-ლი მოადგილე (1991 - 1997)
  • შინაგან საქმეთა მინისტრი აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკა (1991)
  • ბათუმის პროკურორი, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკა (1987 - 1991)
  • პროკურორი, ხელვაჩაურის რაიონი, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკა (1985 - 1987)
  • შინაგან საქმეთა სამინისტროს ბათუმის განყოფილების უფროსი (1980 - 1985)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის პროკურორის თანაშემწე (1976 - 1980)
  • უფროსი გამომძიებელი, შინაგან საქმეთა სამინისტრო ჭიათურის განყოფილება (1975 - 1976)
  • გამომძიებელი, შინაგან საქმეთა სამინისტროს ჭიათურის განყოფილება (1972 - 1975)
  • სტუდენტი, თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (1967 - 1972)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (30-11-1995)
  • ვახტანგ გორგასლის III ხარისხის ორდენი (19-07-1999)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (19.11.2001 - 22.04.2004) (19.11.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (15.10.2001 - 19.11.2001) - ფრაქციის წევრი (15-10-2001 - 19-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 15-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (16-03-2001 - 29-04-2002)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 09-10-2000)

კომისია

  • arrow
    საინფორმაციო საშუალებებში გამოქვეყნებულ კრიტიკულ (მამხილებელ) მასალებზე რეაგირების დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (10-11-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ცალკეული თანამდებობის პირების ქმედებათა კანონირების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (25-10-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კრიზის მიზეზების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (01-06-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იაპონიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    სამართლებრივი და ადმინისტრაციული რეფორმების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (09-10-2000 - 22-04-2004)