მერაბ თევდორაძე მერაბ თევდორაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 01-10-1956

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის ჩუღურეთის რაიონის სასამართლოს თავმჯდომარე (1996 - 1999)
  • თბილისის ოქტომბრის რაიონის სახალხო სასამართლოს მოსამართლე (1982 - 1996)
  • თბილისის ოქტომბრის რაიონის პროკურატურის გამომზიებელი (1978 - 1982)
  • თბილისის ორჯონიკიძის რაიონის პროკურატურა, სტაჟიორ-გამომძიებელი (1977 - 1978)
  • თბილისის კალინინის რაიონის არასაუწყებო დაცვა, ღამის დარაჯი (1972)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (12-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 12-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იტალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)