რობერტ თავაძე რობერტ თავაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 24-04-1930

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ზურგისა და ტრანსპორტის სამხედრო აკადემია
  • სპეციალობა
  • საკომანდო-საშტაბო მეთაური
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვოროშილოვის სახ. საბჭოთა კავშირის შეიარაღებული ძალების გენერალური შტაბის აკადემია
  • სპეციალობა
  • საკომანდო-საშტაბო ოპერატიული

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოსთავდაცვის მინისტრის მოადგილე (1992 - 1999)
  • საბჭოთა კავშირის შეიარაღებული ძალების სხვადასხვა თანამდებობები (1948 - 1988)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ვახტანგ გორგასლის III ხარისხის ორდენი (01-01-1993)
  • ვახტანგ გორგასლის I ხარისხის ორდენი (01-01-1999)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ცენტრალური აზიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    სამხედო აღმშენებლობის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)