მიხეილ გამრეკელიძე მიხეილ გამრეკელიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 29-06-1951

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • სამტრედია

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ხარკოვის რკინიგზის ტრანსპორტის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • რკინიგზის მშენებლობა, გზა და საგზაო მეურნეობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • წარმოების მართვის ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • რკინიგზის დეპარტამენტის სამოქალაქო ნაგებობათა და სოციალური განვითარების უფროსის მოადგილე (1989 - 1999)
  • სამოქალაქო ნაგებობათა განყოფილების უფროსი, რკინიგზის თბილისის განყოფილებაში (1988 - 1989)
  • სამოქალაქო ნაგებობათა განყოფილების უფროსი, რკინიგზის სამტრედიის განყოფილებაში (1984 - 1988)
  • სამუშაოთა მწარმოებელი, რკინიგზის სამტრედიის N2 სამშენებლო სამმართველო (1980 - 1984)
  • მშენებელი ოსტატი, რკინიგზის სამტრედიის N2 სამშენებლო სამმართველო (1978 - 1980)
  • ტექნიკური განყოფილების ინჟინერი, რკინიგზის სამტრედიის N2 სამშენებლო სამმართველო (1974 - 1978)
  • 3-ე თანრიგის მუშა, რკინიგზის სამტრედიის N2 სამშენებლო სამმართველო (1973 - 1974)
  • ლიანდაგის შემკეთებელი, რკინიგზის სამტრედიის სალიანდაგო დისტანცია (1973)
  • ბრიგადირი, რკინიგზის სამტრედიის N2 სამშენებლო სამმართველო (1973)
  • 2-ე თანრიგის მუშა, რკინიგზის სამტრედიის N2 სამშენებლო სამმართველო (1968 - 1973)
  • რკინიგზის სამტრედიის N2 სამშენებლო სამმართველო, მუშა (1967)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (15.10.2001 - 19.11.2001) - ფრაქციის წევრი (15-10-2001 - 19-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 15-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    მაჟორიტარი დეპუტატების საკოორდინატორო საბჭო - საბჭოს წევრი (12-02-2001 - 22-04-2004)