თენგიზ გაზდელიანი თენგიზ გაზდელიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 12-01-1946

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ლენტეხი

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ლენტეხი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს რესპუბლიკის შრომისა და სოციალური დაცვის მინისტრი (1994 - 1999)
  • თბილისის საქალაქო სანეპიდსადგურის მთავარი ექიმი (1983 - 1990)
  • თბილისის საბურთალოს რაიონის მთავარი ექიმი (1979 - 1983)
  • თბილისის N10 მოზრდილთა პოლიკლინიკის მთავარი ექიმი (1978 - 1979)
  • თბილისის N6 დერმატო-ვენეროლოგიური დისპანსერის მთავარი ექიმი (1975 - 1978)
  • თბილისის N4 დერმატო-ვენეროლოგიური დისპანსერის განყოფილების გამგე (1975)
  • თბილისის სპორტული დისპანსერის ექიმი-თერაპევტი (1973 - 1974)
  • რუსთავის სპორტული დისპანსერის ექიმი-თერაპევტი (1971 - 1973)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (19.11.2001 - 22.04.2004) (19.11.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (15.10.2001 - 19.11.2001) - ფრაქციის წევრი (15-10-2001 - 19-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 15-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (17-05-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-05-2002 - 07-06-2002)
  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (25-11-1999 - 10-05-2002)

კომისია

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვის კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (12-11-1992 - 02-06-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ფრანკოფუნული ქვეყნების საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    მაჟორიტარი დეპუტატების საკოორდინატორო საბჭო - საბჭოს წევრი (12-02-2001 - 22-04-2004)