არჩილ ასათიანი არჩილ ასათიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 28-04-1933

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინი ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის ნორმ. ფიზიოლოგიის კათედრის გამგე (1987 - )
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის რექტორი (1985 - 1991)
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის პრორექტორი სამეცნიერო მუშაობის დარგში (1975 - 1985)
  • ნორმ. ფიზიოლოგიის კათედრის პროფესორი (1973 - 1987)
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის ნორმ. ფიზიოლოგიის კათედრის ასპირანტი (1961 - 1966)
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის ასპირანტი (1957 - 1960)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეროვნულ ურთიერთობათა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)