გიორგი ჩეჩელაშვილი გიორგი ჩეჩელაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 28-07-1941

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 24-02-2000)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(29-01-1991 - 04-11-1992)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს კომუნისტური პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ჰიდროელსადგურების ჰიდროტექნიკური მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე (1997 - )
  • საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, საგანგებო სიტუაციისა და სამოქალაქო თავდაცვის დეპარტამენტის თავმჯდომარე (1996 - 1997)
  • საქართველოს შსს ადმინისტრაციული პოლიციის დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილე (1995 - 1996)
  • საქართველოს შსს კადრების მთავარი სამმართველოს უფროსი (1995)
  • საქართველოს შსს კადრების სამმართველოს უფროსი (1994 - 1995)
  • საქართველოს შსს საგზაო პოლიციის მთავარი სამმართველოს უფროსი (1994)
  • საქართველოს შსს სახელმწიფო წესრიგის და უშიშროების დაცვის პოლიციის მთავარი სამმართველოს საგზაო პოლიციის სამმართველოს უფროსი (1992 - 1994)
  • საქართველოს შსს სახავტოინსპექციის სამმართველოს უფროსი (1992)
  • საქართველოს სპორტსაზოგადოება „დინამოს“ თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1990 - 1992)
  • საქართველოს კომპარტიის ცკ მე-2 მდივანი (1990 - 1991)
  • „საქწყალექსპლუატაციის“ უფროსის მოადგილე (1986 - 1990)
  • საქართველოს სახელმწიფო აგრომრეწვის მშენებლობისა და ინდუსტრიის ორგანიზაციის სამმართველოს უფროსი (1986)
  • საქართველოს სოფლის მეურნეობის წარმოების კომიტეტის კაპიტალური მშენებლობის მთავარი სამეურნეოთაშორისი სამმართველოს უფროსი (1984 - 1986)
  • რესპუბლიკური გაერთიანება „საქსათბურის“ თავმჯდომარის მოადგილე (1981 - 1984)
  • საქართველოს მშენებლობის სამინისტროს N2 ტრესტის მმართველის მოადგილე (1981)
  • საქართველოს კომპარტიის გარდაბნის რაიკომის მე-2 მდივანი (1979 - 1981)
  • გარდაბნის რაიაღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1973 - 1979)
  • საქართველოს მშენებლობის სამინისტროს N14 მშენტრესტის პარტიული კომიტეტის მდივანი (1971 - 1973)
  • საქართველოს სოფლის მეურნეობის სამინისტროსთან არსებული „საქმთავარკოლმეურნმშენის“ ინჟინერი, ჯან-ის უფროსი (1966 - 1971)
  • „საქგიდროენერგომშენებლობის“ ტრესტის ინჟინერი (1966)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1960 - 1966)
  • ა.დიდებულიძის სახელობის სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის ლაბორანტი, უფროსი ლაბორანტი (1958 - 1960)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ვახტანგ გორგასლის III ხარისხის ორდენი (01-01-1994)
  • ვახტანგ გორგასლის II ხარისხის ორდენი (01-01-1998)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 24-02-2000)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 24-02-2000)

სხვა

  • arrow
    საგანგებო სიტუაციების მართვის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)