გრიგოლ ქობალია გრიგოლ ქობალია
  • დაბადების თარიღი
  • 10-04-1946

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სსრკ შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის როსტოვის ფილიალი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნე
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სუბტროპიკული მეურნეობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ხანძარსაწინააღმდეგო

სამუშაო გამოცდილება

  • სამეგრელო-ზემოსვანეთის სისხლის სამართლის გან-ის ინსპექტორი (2000 - 2002)
  • სამეგრელო-ზემოსვანეთის საინფორმაციო-მეთოდოლოგიური ცენტრის უფროსი (1996 - 2000)
  • სამეგრელო-ზემოსვანეთის საგზაო პოლიციის უფროსი (1996)
  • საქართველოს საგზაო პოლიციის სასწავლო-სამეცნიერო ცენტრის უფროსი (1991 - 1995)
  • სარაონთაშორისო სარეგისტრაციო საგამოცდო გან-ის უფროსი (1980 - 1991)
  • სარაიონათაშორისო სარეგისტრაციო საგამოცდო გან-ის უფროსის მოადგილე (1974 - 1980)
  • საგზაო ზედამხედველობის ინსპექტორი (1970 - 1974)
  • უბნის ინსპექტორი (1966 - 1970)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აშშ-ის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    პოლონეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)