ალახვერდი უმბათოვი ალახვერდი უმბათოვი
  • დაბადების თარიღი
  • 06-10-1944

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 12-02-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • აზერბაიჯანის სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის ელექტროფიკაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • მარნეულის რ-ის საკრებულოს თავმჯდომარე (1998 - 1999)
  • ალგეთის მეურნეობის დირექტორი (1991 - 1997)
  • მარნეულის რ-ის სახალხო კონტროლის თავმჯდომარე (1985 - 1990)
  • ალგეთის მეურნეობის დირექტორი (1978 - 1985)
  • „26 კომისრის“ სახელობის მეურნეობის დირექტორი (1975 - 1978)
  • მარნეულის სარაიონთაშორისო ენერგოგასაღების უფროსი (1973 - 1975)
  • მარნეულის ელექტროქსელების რეალიზაციის გან-ის უფროსი (1971 - 1973)
  • მარნეულის ელექტროქსელების ინჟინერი (1969 - 1971)
  • სსს-N2 „ვახშწყალმშენი“ ტრესტი (1968)
  • აზერბაიჯანის სოფლის მეურნეობის ინსტიტუტის სტუდენტი (1963 - 1968)
  • კიროვაბადის ხელსაწომშენებელი ქარხანა (1962 - 1963)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 12-02-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-11-2004 - 12-02-2008)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 12-02-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 12-02-2008)
  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 12-02-2008)