გიორგი ცანავა გიორგი ცანავა
  • დაბადების თარიღი
  • 13-03-1954

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მემარჯვენე ოპოზიცია, მრეწველები, ახლები“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • წალენჯიხა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • კალინინის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • წალენჯიხის საკრებულოს თავმჯდომარე (2002 - 2003)
  • ქუთაისის ჯანდაცვის სამმართველოს უფროსის მოადგილე სამკურნალო-პროფილაქტიკურ დარგში (1988 - 1993)
  • ქუთაისის რესპუბლიკური კლინიკური საავადმყოფოს ექიმი მეთოდისტი (1988)
  • ვოლოგდის ოლქის ბაბაევოს ცენტრალური რაიონული საავადმყოფოს მთავარი ექიმი (1984 - 1988)
  • ვოლოგდის ოლქის ბაბაევოს რ-ის ბორისოვო-სუდას N2 რაიონული საავადმყოფოს მთავარი ექიმი (1981 - 1984)
  • ვოლოგდის ოლქის ქ. სოკოლის N2 ქალაქის საავადმყოფოს ინტერნატურა (1980 - 1981)
  • კალინინის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი (1974 - 1980)
  • საბერიოს N46 ტექნიკური სასწავლებელი (1973 - 1974)
  • წალენჯიხის რ-ის მონკავშირის ხის ნაკეთობათა საამქროს მუშა (1971 - 1973)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატიული ფრონტი“ - ფრაქციის წევრი (31-10-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 13-01-2005)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-02-2005 - 31-10-2005)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 31-10-2005)

კომისია

  • arrow
    ენერგეტიკის სექტორში არსებულ დარღვევათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (16-09-2004 - 09-03-2005)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    თურქმენეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (20-06-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რუსეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    სლოვენიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-06-2004 - 22-02-2005)