ალექსანდრე შალამბერიძე ალექსანდრე შალამბერიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 30-03-1958

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის მექანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის ქონების მართვის სამმართველოს წამყვანი სპეციალისტი (1996 - 1999)
  • ქართველ ტრადიციონალისტთა კავშირის აღმასრულებელი მდივანი (1992 - 1995)
  • პრეზიდენტის აპარატის კურატორი იმერეთის რეგიონშ (1991)
  • მექანიზაციის კვლევითი ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1986 - 1991)
  • მექანიზაციის ინსტიტუტის მეცნიერ თანამშრომელი (1984 - 1986)
  • მექანიზაციის კვლევითი ინსტიტუტის ასპირანტი (1983 - 1984)
  • სამხედრო სამსახური, რიგითი (1980 - 1982)
  • მექანიზაციის კვლევითი ინსტიტუტის ასპირანტი (1979 - 1980)
  • გარდაბნის „სოფლტექნიკის“ინჟინერი (1979)
  • სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი (1974 - 1979)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის მდივანი (12-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის მდივანი (29-10-2001 - 12-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის მდივანი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (06-12-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 06-12-2004)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (13-08-2004 - 25-07-2007)
  • arrow
    საარჩევნო დარღვევების მიზეზების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის შესახებ - კომისიის წევრი (04-07-2002 - 22-04-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აშშ-ის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-06-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი გერმანიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის შესახებ - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (03-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის არჩევნების შესახებ - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (27-01-2000 - 22-04-2004)