ოთარ ღორჯომელაძე ოთარ ღორჯომელაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 15-05-1955

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: დემოკრატიული აღორძინების კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხულო

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხულო

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სუბტროპიკული მეურნეობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • აგრონომია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემიის აჭარის რეგიონული საკოორდინაციო-სამეცნიერო ცენტრის ნიადაგის ეროზიის, ნიადაგმცოდნეობისა და აგრონომიის გან-ის გამგე (1998 - 1999)
  • აჭარის კოოპერაციული ინსტიტუტის სხვადასხვა ფაკულტეტების დეკანი (1995 - 1998)
  • ბათუმის სამედიცინო-ეკოლოგიური ინსტიტუტის ბიო-ფარმაციის ფაკულტეტის დეკანი (1994 - 1995)
  • გონიოს კოოპერატიული ინსტიტუტის აგრონომიული ფაკულტეტის დეკანი (1991 - 1994)
  • ჩაისა და სუბტროპიკული კულტურების ინსტიტუტის მეცნიერ მუშაკი, უფროსი მეცნიერ მუშაკი (1985 - 1991)
  • ჩაისსუბტროპიკული კულტურისა და ჩაის მრეწველობის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის აჭარის საყრდენი პუნქტის მუშა (1982 - 1985)
  • ხულოს რ-ნის აგროსამრეწველო გაერთიანების უფროსი აგრონომი (1982)
  • საქართველოს სუბტროპიკული მეურნეობის ინსტიტუტის სტუდენტი (1977 - 1982)
  • საქართველოს სუბტროპიკული მეურნეობის ინსტიტუტის მოსამზადებელი გან-ის მსმენელი (1976 - 1977)
  • კოლმეურნეობის რიგითი წევრი (1976)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1974 - 1976)
  • ხულოს რ-ის სოფ. ღურტის აგროტექნიკოსი (1972 - 1974)
  • ჩაისა და სუბტროპიკული კულტურების საკავშირო სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის აჭარის საყრდენი პუნქტის მუშა (1971 - 1972)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა დოქტორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • საქართველოს ეკოლოგიურ მეცნიერებათა აკადემიის ნამდვილი წევრი (აკადემიკოსი)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (04-06-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-02-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    ”აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის სტატუსის შესახებ" საქართველოს კონსტიტუციურ კანონში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის თაობაზე” საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (24-10-2006 - 24-04-2007)
  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ინდოეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რუმინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი არაბული ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ესპანეთის, პორტუგალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    დსთ-ს საპარლამენტაშორისო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)