ნიკოლოზ სააკაშვილი ნიკოლოზ სააკაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 02-03-1946

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • რკინიგზის ტრანსპორტის ელექტროფიკაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის მერიის ვაჭრობისა და საზოგადოებრივი კვების ვაჭრობის ორგანიზაციისა და მომხმარებელთა უფლებების დაცვის გან-ის მთავარი სპეციალისტი (1994 - 2000)
  • თბილისის მერიის ვაჭრობისა და მომსახურების სამმართველოს წამყვანი სპეციალისტი (1993 - 1994)
  • საქართველოს ვაჭრობის სამინისტროს სახელმწიფო საწარმო „ინფორმატიკის“ მთავარი ინჟინერი (1992 - 1993)
  • ვაჭრობის სამინისტროს საინფორმაციო-გამოთვლითი ცენტრის დირექტორის მოადგილე, წარმოების დარგში მთავარი ინჟინერი (1984 - 1992)
  • საქართველოს ვაჭრობის სამინისტროს სამმართველოს უფროსი (1981 - 1984)
  • ამიერკავკასიის რკინიგზის სამმართველოს თბილისის სალოკომოტივე დეპოს ბრიგადირი, ოსტატის თანაშემწე, ტექნიკური გან-ის ინჟინერი, ოსტატი, უფროსი ოსტატი, ადგილკომის თავმჯდომარის მოადგილე, პარტკომის მდივნის მოადგილე, პარტიული კომიტეტის მდივანი (1971 - 1981)
  • საბჭოთა არმიის ოცმეთაური (1969 - 1971)
  • ამიერკავკასიის რკინიგზის სამმართველოს თბილისის სალოკომოტივე დეპოს ზეინკალი (1963 - 1965)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1963 - 1968)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    დიდი ბრიტანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საბერძნეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)