ჯიმშერი ციციშვილი ჯიმშერი ციციშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 15-05-1930

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ხალხთა მეგობრობისა და სამართლიანობის პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სასგ საქეთერზეთმრეწვის უფროსის მოადგილე მშენებლობის დარგში (1983 - 1992)
  • საქართველოს სსრ კვების მრეწველობის სამინისტროს კაპიტალური მშენებლობის სამმართველოს უფროსი (1975 - 1983)
  • საქართველოს სსრ კვების მრეწველობის სამინისტროს საპროექტო-სახარჯვთაღრიცხვო კანტორის მთავარი ინჟინერი (1973 - 1975)
  • საქკონსერვხილბოსტნის საპროექტო სახარჯვთაღრიცხვო კანტორის მთავარი ინჟინერი (1966 - 1973)
  • ცენტროსოიუზის საპროექტო ინსტიტუტის თბილისის ფილიალის ინჟინერ-კონსტრუქტორი, სამშენებლო და საწარმოო-ტექნიკური გან-ის უფროსი (1958 - 1966)
  • საქსახპროექტის ინჟინერ-კონსტრუქტორი (1954 - 1958)

ფრაქცია

  • arrow
    თანხმობა - ფრაქციის წევრი (15-09-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ფრაქცია " დემოკრატიული კავშირი" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და ეროვნულ უმცირესობათა საქმეების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    მრეწველობის, მშენებლობის, ენერგეტიკის, ტრანსპორტის, კავშირგაბმულობისა და კომუნალურ მეურნეობის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)