ავთანდილ ჩხაიძე ავთანდილ ჩხაიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 14-02-1953

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 10-10-2000)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ოზურგეთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ბუღალტრული აღრიცხვა, სპეცბუღალტრული აღრიცხვა მშენებლობაში

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს შსს კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თავმჯდომარე (1997 - 1999)
  • კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილე, მთავარი სამმართველოს უფროსი (1995 - 1997)
  • ორგანიზებული დანაშაულის, კორუფციის, რეკეტისა და ეკონომიკური დივერსიის წინააღმდეგ ბრძოლის დეპარტამენტის სამმართველოს უფროსი (1995)
  • ეკონომიკური დანაშაულის წიინააღმდეგ მებრძოლი სამმართველოს გან-ის უფროსი (1993 - 1995)
  • შსს ეკონომიკურ დანაშაულთან და საბოტაჟთან ბრძოლის სამმართველოს უფროსი ინსპექტორი, განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა უფროსი ინსპექტორი, გან-ის უფროსის მოადგილე (1991 - 1993)
  • გარდაბნის შს რგ სოციალისტური საკუთრების დატაცებისა და სპეკულაციის წინააღმდეგ ბრძოლის ქვეგან-ის უფროსი ინსპექტორი, უფროსი (1987 - 1991)
  • მახარაძის შს რგ სოციალისტური საკუთრების დატაცებისა და სპეკულაციის წინააღმდეგ ბრძოლის ქვეგან-ის უფროსი ინსპექტორი, უფროსი (1980 - 1987)
  • საქართველოს შსს არასაუწყებო დაცვის სამმართველოს საფინანსო-საგეგმო გან-ის უფროსი ბუღალტერი (1977 - 1980)
  • საქართველოს შსს შრომა-გასწორების დაწესებულებათა სამმართველოს მატერიალურ-ტექნიკური მომარაგების კანტორის უფროსი ბუღალტერი (1975 - 1977)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ვახტანგ გორგასლის III ხარისხის ორდენი (01-01-1996)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 10-10-2000)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი უკრაინის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 10-10-2000)