დიმიტრი ჩიტლოვი დიმიტრი ჩიტლოვი
  • დაბადების თარიღი
  • 05-04-1935

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • წალკა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სარატოვის იურიდიული ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სახელმწიფო საბჭოს წევრი (1992)
  • საქართველოს რესპუბლიკის უზენაესი სასამართლოს წევრი (1991 - )
  • საქართველოს რესპუბლიკის გენერალური პრიკურორის მოადგილე (1988 - 1991)
  • საქართველოს პროკურორის თანაშემწე, გან-ის უფროსი, გან-ის უფროსის მოადგილე, გან-ის უფროსი (1972 - 1988)
  • საქართველოს პროკურატურის საგამოძიებო გან-ის პროკურორი (1972)
  • წალკის რ-ნის პროკურორი (1965 - 1972)
  • თ/წყაროს რ-ნის პროკურორის თანაშემწე (1963 - 1965)
  • წალკის რ-ნის პროკურორი (1962 - 1963)
  • წალკის რ-ნის პროკურატურის გამომძიებელი (1961 - 1962)
  • სახედრო სავალდებულო სამსახური (1954 - 1957)
  • გომანის რვაწლიანი სკოლის რუსული ენის მასწავლებელი (1953 - 1954)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • იურიდიულ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "ნეიტრალები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    თ. კიტოვანის დაპატიმრების საკითხის შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (08-03-1995 - 25-11-1995)
  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    მართლწესრიგისა და კანონიერების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტისა და რუსეთის ფედერაციული რესპუბლიკის უზენაეს საბჭოს შორის თანამშრომლობის სელშემწყობი საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (17-03-1993 - 25-11-1995)

სხვა

  • arrow
    ვეტერანტთა საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (20-09-1994 - 25-11-1995)