ვახტანგ ყოლბაია ვახტანგ ყოლბაია
  • დაბადების თარიღი
  • 09-09-1952

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (25-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილე

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • გალი

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (05-12-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილე

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის საკავშირო გემო-კვების ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ეკონომიკა და ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • გალის გამგებელი (1994 - 1995)
  • აფხაზეთის ასსრ უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1990 - 1992)
  • გალის რ-ის მდივანი (1984 - 1990)
  • აფხაზეთის საოლქო კომიტეტის გან-ის გამგე (1979 - 1984)
  • გალის რაიკომის მეორე მდივანი (1976 - 1979)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1975 - 1976)
  • სოფლის წყალსადენის ტერიტორიული სამმართველოს ეკონომისტი (1974 - 1975)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ (29.10.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია " დემოკრატიული კავშირი" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემასთან დაკავშირებული საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (10-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემებთან დაკავშირებით საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (31-05-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    საგარეო საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (28-01-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    აფხაზეთის საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (27-01-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ეკონომიკურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    იურიდიული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 28-01-1993)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტისა და რუსეთის ფედერაციული რესპუბლიკის უზენაეს საბჭოს შორის თანამშრომლობის სელშემწყობი საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (17-03-1993 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი სომხეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეუთო - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    სომხეთი - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (12-12-1997 - 20-11-1999)