დავით ქადაგიძე დავით ქადაგიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 29-01-1940

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მთიელთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • რომანულ-გერმანული ენები და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ინგლისური ენის კათედრის უფროსი მასწავლებელი (1964 - )
  • ნეპალის სამეფოში საბჭოთა კავირის საელჩოს თარჯიმანი (1962 - 1963)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია " ტრადიციონალისტები - კონსერვატორები" - ფრაქციის წევრი (27-03-1995 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    საგარეო საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)