ლევან პირველი ლევან პირველი
  • დაბადების თარიღი
  • 09-10-1962

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • მესტია

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ხიდები და გვირაბები

სამუშაო გამოცდილება

  • „ანგლო ჯგუფი“, პრეზიდენტი (1998 - 1999)
  • ბრიტანული ფირმა „ანგლო ოილ კორპორეიშენ“, პრეზიდენტი (1995 - 1998)
  • ავსტრიული ფირმა „ვასილკოვიჩი“-ს გენერალური წარმომადგენელი აღმოსავლეთ ევროპის და დსთ-ს ქვეყნებში (1993 - 1995)
  • ქართულ-ავსტრიული ერთობლივი საწარმო, გენერალური დირექტორის მოადგილე (1991 - 1993)
  • ქართულ-ავსტრიული ერთობლივი საწარმო, „მეტეხი“, ინჟინერი (1989 - 1991)
  • N2 საგზაო-სამეურნეო სამმართველო, სამმართველოს უფროსის მოადგილე (1988 - 1989)
  • N2 საგზაო-სამეურნეო სამმართველო, უფროსი საქმის მწარმოებელი (1986 - 1988)
  • მესტიის რ-ნის საგზაო სარემონტო სამშენებლო უბანი, მთავარი ინჟინერი (1984 - 1986)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მრეწველები" - ფრაქციის წევრი (07-10-2002 - 22-04-2004)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-12-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 06-12-2002)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის შესახებ - კომისიის წევრი (04-07-2002 - 06-12-2002)