ირაკლი მინდელი ირაკლი მინდელი
  • დაბადების თარიღი
  • 04-02-1966

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამდინარო ნაგებობებისა და ჰიდროტექნიკური სადგურების ჰიდროტექნიკური მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სოციალისტური პარტიის აღმასრულებელი მდივანი (1995 - 1999)
  • საქართველოს პარლამენტი, სპიკერის მოადგილის თანაშემწე (1994 - 1995)
  • საქართველოს პარლამენტის აპარატი, წამყვანი სპეციალისტი (1992 - 1994)
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი, ასპირანტი (1990 - 1993)
  • სამხედრო სამსახური, რიგითი, სერჟანტი (1984 - 1986)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1983 - 1990)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (09-02-2004 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (05-10-2000 - 10-05-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის მდივანი (27-11-1999 - 05-10-2000)

კომიტეტი

  • arrow
    სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 10-04-2001)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 19-02-2001)
  • arrow
    ეროვნულ ურთიერთობათა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)
  • arrow
    თვითმმართველობისა და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABLIC) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის არჩევნების შესახებ - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (27-01-2000 - 22-04-2004)