დავით კოღუაშვილი დავით კოღუაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 25-01-1969

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო სამართალი
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • „ჯონ მარშალის“ სახელობის იურიდიული სკოლა
  • სპეციალობა
  • საგადასახადო სამართლის მაგისტრი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ეროვნული ბანკი, საბანკო ზედამხედველობისა და რეგულირების სამმართველოს მთავარი იურისტი, სამმართველოს უფროსის მოადგილე (1999)
  • საქართველოს ეროვნული ბანკი, პრეზოდენტის თანაშემწე (1998 - 1999)
  • ნავთობისა და გაზის კომპანია, შპს „იორის ველი“ - იურისტი (1997 - 1998)
  • საქართველოს საგადასახადო ინსპექცია, უფროსი სახ. საგადასახადო ინსპექტორი; საგადასახადო პოლიტიკისა და საჩივრების განხილვის სამმართველოს იურისტი (1995)
  • ედუარდ შევარდნაძის ფონდი „დემოკრატია და აღორძინება“, მთ. იურისტი (1995)
  • საქართველოს რესპ. პროკურატურა, კადრების სამმართველო, საპროკურორო და საგამოძიებო მუშაკების მომზადების და კვალიფიკაციის ამაღლების განყოფილების პროკურორი (1994 - 1995)
  • საქართველოს რესპუბლიკის პროკურატურა, სტაჟიორი (1993 - 1994)
  • მცირე საწარმო მრავალდარგოვანი ფირმა „გალო-გმ“, იურისტი (1992 - 1993)
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტი (1987 - 1992)
  • ქ. თბილისის სამრეწველო გაერთიანება „ისანი“ კადრების ინსპექტორი (1986 - 1987)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ახალი მემარჯვენეები“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (04-02-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი მემარჯვენეები“ - ფრაქციის წევრი (17-07-2001 - 04-02-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი ფრაქცია“ - ფრაქციის მდივანი (18-09-2000 - 17-07-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 18-09-2000)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 10-04-2001)
  • arrow
    გადასახადებისა და შემოსავლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)
  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 25-10-2000)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)