გენო კალანდია გენო კალანდია
  • დაბადების თარიღი
  • 15-04-1939

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: აფხაზეთის დეპუტაცია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (17-12-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "ერთობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სამედიცინო ტექნიკუმი
  • სპეციალობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • უმაღლესი საკავშირო კურსები
  • სპეციალობა
  • ჟურნალისტიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • აფხაზეთის მწერალთა კავშირის მდივანი (1976 - 1989)
  • აფხაზეთის თეატრალური საზოგადოების თავმჯდომარე (1974 - 1978)
  • აფხაზეთის საოლქო გაზეთის კორესპონდენტი (1970 - 1974)
  • სოხუმის რაიონული გაზეთის კორესპონდენტი (1966 - 1970)
  • აფხაზეთის რადიოს დიქტორი (1964 - 1966)
  • სოხუმის დრამატული თეატრის მსახიობი (1960 - 1962)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • პედაგოგიურ მეცნიერებათა აკადემიის წევრი, აკადემიკოსი

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-1997)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ (29.10.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია "19 თებერვალი" - ფრაქციის წევრი (27-03-1995 - 25-11-1995)
  • arrow
    ფრაქცია "ლიბერალები" - ფრაქციის წევრი (08-12-1992 - 27-03-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვის, მოქალაქეთა პეტიციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მშენებლობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 03-05-2000)
  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)
  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (21-06-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემასთან დაკავშირებული საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეროვნული თანხმობის ხელშემწყობი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (12-05-1998 - 27-08-1998)
  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემებთან დაკავშირებით საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-12-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (08-03-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    აფხაზეთის საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (27-01-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    კულტურის კომისია - კომისიის წევრი (29-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ესპანეთის, პორტუგალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    მოლდავა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)