თემურ ბასილია თემურ ბასილია
  • დაბადების თარიღი
  • 10-03-1957

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 29-03-1994)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ქართველ ტრადიციონალისტთა კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სამრეწველო გაერთიანება განთიადის მთავარი ეკონომისტის მოადგილე (1989 - 1991)
  • საქართველოს სატყეო და დამამუშავებელი სამინისტროს საავეჯო დეტალების კომბინატის დირექტორის მოადგილე (1989)
  • საქარხნო რ-ის აღმასკომის სექტორის გამგე, ტერიტორიულ გაერთიანებათა უფროსის მოადგილე (1984 - 1986)
  • ქარხანა თბილხელსაწყოს ინჟინერ-ეკონომისტი, საამქროს ოსტატი, ბიუროს უფროსი (1979 - 1984)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (10-06-1993 - 29-03-1994)
  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 29-03-1994)
  • arrow
    თავდაცვის ფონდის საკონტროლო დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (10-12-1992 - 29-03-1994)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (12-11-1992 - 29-03-1994)