არმაზ ახვლედიანი არმაზ ახვლედიანი
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281562
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-715
  • დაბადების თარიღი
  • 18-01-1970

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბაქრაძე, უგულავა, ბოკერია - ევროპული საქართველო - მოძრაობა თავისუფლებისთვის"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ლომონოსოვის სახელობის მოსკოვის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • პოლიტოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • ბახმაროსა და გომის მთის განვითარერბის ხელშემწყობი სამოქალაქო პასუხისმგებლობის ასოციაციის დამფუძნებელი (2017 - )
  • დემოკრატიული აუდიტის ცენტრის დამფუძნებელი (2016 - )
  • გ. ზალდასტანიშვილის სახ. ამერიკული აკადემიის საბჭოს აღმასრულებელი წევრი (2007)
  • აჭარაში დროებითი საპრეზიდენტო საბჭოს წევრი (2004)
  • კავშირი „თბილისის პოლიტიკური სწავლების სკოლის“ დამფუძნებელი და დირექტორი (1999 - )
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ლექტორი (1999 - 2002)
  • აჭარის არ უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარის თანაშემწე (1994 - 1995)
  • აჭარის არ უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილის თანაშემწე (1993)
  • ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ლექტორი (1992 - 1997)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • პოლიტიკურ მეცნიერებათა დოქტორი

დამატებითი ინფორმაცია

ევროპის საბჭოს მედალი - 2005 წ.

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ლელო“ - პარტნიორობა საქართველოსთვის“ - ფრაქციის წევრი (13-05-2021 )
  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (15-10-2001 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 15-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია "მამული" - ფრაქციის წევრი (15-09-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის მდივანი (25-11-1995 - 15-09-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-05-2021 )
  • arrow
    კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (13-05-2021 )
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (13-05-2021 - 28-05-2021)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (12-11-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 15-09-1997)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 15-09-1997)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენისა და დეოკუპაციის საკითხებთან დაკავშირებული დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (07-06-2021 )
  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემასთან დაკავშირებული საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აღმოსავლეთ-დასავლეთ საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (30-09-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასმბლეა სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-01-2000 - 30-06-2000)
  • arrow
    რუსეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    საპარლამენტო ოპოზიცია - საპარლამენტო ოპოზიციის წევრი (17-05-2021 )
  • arrow
    საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის შესახებ - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (03-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    რეგიონალური თანამშრომლობის და საერთაშორისო პოლიტიკისა და ანალიზის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (24-11-1997 - 20-11-1999)