ალექსანდრე ბრეგაძე ალექსანდრე ბრეგაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 01-10-1971

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფილოსოფია

სამუშაო გამოცდილება

  • დემოკრატიული აღორძინების ახალგაზრდული კავშირის თავმჯდომარის მოადგილე (1998 - )
  • თბილისის ადამიანთმცოდნეობა-სოციოლოგიის და პოლიტოლოგიის ინსტიტუტის პოლიტოლოგიის კათედრის ასისტენტი (1994 - 1999)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „თავისუფლება“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (25-12-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 25-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვის, მოქალაქეთა პეტიციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მშენებლობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 25-10-2000)

კომისია

  • arrow
    საინფორმაციო საშუალებებში გამოქვეყნებულ კრიტიკულ (მამხილებელ) მასალებზე რეაგირების დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (10-11-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეებისა და საზღვარგარეთ არსებულ ეროვნულ ფასეულობათა დაბრუნების საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    დსთ-ს საპარლამენტაშორისო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)