დავით გვაძაბია დავით გვაძაბია
  • დაბადების თარიღი
  • 24-02-1945

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სუბტროპიკული მეურნეობის სახელმწიფო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • დაკონსერვების ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1995 - )
  • გულრიფშის რაიონის გამგებელი (1992 - 1995)
  • გულრიფშის რაიკომის პირველი მდივანი, აფხ.ა.რ.უმაღლესი საბჭოს დეპუტატი, იურიდიული კომისიის თავმჯდომარე (1989 - 1991)
  • აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის საოლქო კომიტეტის სოფლის მეურნეობის და გადამამუშავებელი მრეწველობის გამგის მოადგილე (1985 - 1989)
  • გულრიფშის რაიონის აღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1982 - 1985)
  • დრანდის ექსპერიმენტალური ჩაის ფაბრიკის დირექტორი (1979 - 1982)
  • გულრიფშის რაიონული სამომხმარებლო კოოპერაციის თავმჯდომარე (1976 - 1979)
  • გულრიფშის რაიონის პურკომბინატის დირექტორი (1969 - 1976)
  • გულრიფშის რაიონული სამომხმარებლო კოოპერაციის ტექნოლოგი (1965 - 1969)
  • ქ.სოხუმის ფიზიკა-ტექნიკური ინსტიტუტი, მუშა (1963 - 1965)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ვახტანგ გორგასლის III ხარისხის ორდენი (01-01-1999)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ (29.10.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    გადასახადებისა და შემოსავლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    თვითმმართველობისა და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)

კომისია

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კრიზის მიზეზების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (01-06-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)