ვახტანგ გვარამია ვახტანგ გვარამია
  • დაბადების თარიღი
  • 06-11-1939

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 03-12-2003)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს იუსტიციის მინისტრის მოადგილე (1994 - 1999)
  • საქართველოს გენერალური პროკურორის პირველი მოადგილე (1990 - 1994)
  • ქ.თბილისის შს სამმართველოს უფროსის მოადგილე, საქ სსრ შს სამინისტროს საგამოძიებო სამმართველოს უფროსის მოადგილე (1987 - 1990)
  • ქ. თბილისის 1-ლი მაისის შს რაიონული განყოფილების უფროსი (1983 - 1987)
  • საგამოძიებო განყოფილების უფროსი, საქ სსრ თბილისის შს სამმართველო (1972 - 1983)
  • უფროსი გამომძიებელი, საქ სსრ შს სამინისტროს საგამოძიებო სამმართველო (1966 - 1972)
  • გამომძიებელი, საქ სსრ საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვის სამინისტროს ფოთის საგამოძიებო ჯგუფი (1963 - 1966)
  • იურისკონსულტი, ფოთის საზღვაო ნავსადგური (1962 - 1963)
  • თბილისის სახ.უნივერსიტეტი, სტუდენტი (1957 - 1962)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (29-10-2001 - 03-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (26-09-2000 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 26-09-2000)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 25-10-2000)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 03-12-2003)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის შესახებ - კომისიის წევრი (04-07-2002 - 03-12-2003)
  • arrow
    ცხინვალის რეგიონის პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარის მოადგილე (14-04-2000 - 03-12-2003)
  • arrow
    ცხინვალის რეგიონის პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (07-03-2000 - 14-04-2000)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 03-12-2003)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საბერძნეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 03-12-2003)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის არჩევნების შესახებ - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (27-01-2000 - 03-12-2003)