დავით გეგეშიძე დავით გეგეშიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 25-08-1974

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ლონდონის შილერის სახელობის უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საბანკო-საფინანსო საქმის ადმინისტრირება
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ლონდონის შილერის სახელობის უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო ურთიერთობები და დიპლომატია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტი, წამყვანი სპეციალისტი (1999 - )
  • ფრანკფურტის (გფრ) საბროკერო-საფინანსო კომპანიის აღმოსავლეთ ევროპის საპრივატიზაციო-საინვესტიციო განყოფილება (1996 - 1997)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ახალი მემარჯვენეები“ - ფრაქციის წევრი (16-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 16-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 12-12-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ევროკავშირი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    საერთაშორისო ორგანიზაციებისა და საერთაშორისო ხელშეკრულებების საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)