მალხაზ ბარამიძე მალხაზ ბარამიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 18-03-1935

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: აფხაზეთის დეპუტაცია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: დემოკრატიული პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ჯავახიშვილის სახელობის ისტორიის ინსტიტუტი (1959 - 1993)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი - ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (12-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი და ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (15-05-2001 - 12-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 15-05-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია "19 თებერვალი" - ფრაქციის წევრი (27-03-1995 - 25-11-1995)
  • arrow
    ფრაქცია "დემოკრატები" - ფრაქციის წევრი (16-04-1993 - 27-03-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (31-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ენერგეტიკის დარგში შექმნილი კრიზისული მდგომარეობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის თაობაზე - კომისიის წევრი (02-03-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    მცირე და საშუალო ბიზნესში არსებული პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეებისა და საზღვარგარეთ არსებულ ეროვნულ ფასეულობათა დაბრუნების საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მომხმარებელთა უფლებების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (01-05-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    დოლიძის წინააღმდეგ წამოყენებული ბრალდების შემსწავლელი დროებითი საგამომძიებო კომისია - კომისიის წევრი (28-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    საგარეო საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    გაგრის მოვლენების შემსწავლელი კომისია - კომისიის წევრი (19-11-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABLIC) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    PABSEC - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    შავი ზღვის აუზის ქვეყნების ეკონომიკური თანამშრომლობის ასამბლეა - დელეგაციის წევრი (04-05-1993 - 25-11-1995)