ანზორ წოწონავა ანზორ წოწონავა
  • დაბადების თარიღი
  • 20-03-1939

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • გულრიფში

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: აფხაზეთის დეპუტაცია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • გულრიფში

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სოხუმის შინაგან საქმეთა სამმართველოს უფროსის მოადგილე (1990 - 1992)
  • აფხაზეთის ავტოინსპექციის მეთაური (1989 - 1990)
  • გულრიფშის შინაგან საქმეთა რაიგაყოფილების უფროსი (1978 - 1989)
  • აფხაზეთის შსს, განყოფილების უფროსი (1973 - 1978)
  • აფხაზეთის შსს, უფროსის მოადგილე (1970 - 1973)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1968 - 1970)
  • აფხაზეთის საოლქო კომიტეტი (1963 - 1968)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • იურიდიულ მეცნიერებათა კანდიდატი

დამატებითი ინფორმაცია

საბრძოლო დამსახურებისათვის 1969 საიუბილეო მედალი 1970 შს ორგანოებში შეუბღალავი მუშაობისათვის 1973, 1983, 1991 წწ.

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი - ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (12-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი და ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (15-05-2001 - 12-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 15-05-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია "19 თებერვალი" - ფრაქციის წევრი (27-03-1995 - 25-11-1995)
  • arrow
    ფრაქცია "ნეიტრალები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 27-03-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-06-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (21-05-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 23-12-1999)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 12-12-1997)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის შესახებ - კომისიის წევრი (04-07-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (27-08-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ეროვნული თანხმობის ხელშემწყობი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (27-08-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    სამართალდამცავი ორგანოების ზოგიერთი თანამდებობის პირის ანტიკონსტიტუციურ ქმედობათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (16-04-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (06-02-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    დოლიძის წინააღმდეგ წამოყენებული ბრალდების შემსწავლელი დროებითი საგამომძიებო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (28-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    თ. კიტოვანის დაპატიმრების საკითხის შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (08-03-1995 - 25-11-1995)
  • arrow
    იურიდიული კომისია - კომისიის წევრი (16-06-1994 - 25-11-1995)
  • arrow
    აფხაზეთის საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (27-01-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    მართლწესრიგისა და კანონიერების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აღმოსავლეთ-დასავლეთ საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (30-09-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დსთ-ს საპარლამენტაშორისო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი გერმანიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საბერძნეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    სამანდატო და ეთიკის საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (23-12-1999 - 10-04-2001)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (09-06-1999 - 20-11-1999)