ზურაბ ჯგუბურია ზურაბ ჯგუბურია
  • დაბადების თარიღი
  • 01-10-1952

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკა, სპეც. ბირთვული ფიზიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • სოხუმის ი.ვეკუას სახ. უნივერსიტეტი (2000 - )
  • საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტროს მრჩეველი (1999 - 2004)
  • აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს დეპუტატი (1991 - )
  • აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მინისტრთა საბჭოს გან-ის გამგე (1986 - 1991)
  • აფხაზეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მასწავლებელი (1985 - 1986)
  • კონგოს რესპუბლიკა, ექსპერტი (1981 - 1985)
  • მოსკოვის პედაგოგიური უნივერსიტეტი (1980 - 1981)
  • ოქუმის საშ. სკოლის მასწავლებელი (1978 - 1980)
  • სოხუმის ი.ვეკუას სახელობის ფიზიკა-ტექნიკის ინსტიტუტის ინჟინერი (1974 - 1978)

საპატიო წოდება

  • აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს პრეზიდიუმის საპატიო სიგელი (01-01-1997)
  • აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს პრეზიდიუმის საპატიო სიგელი (01-01-2002)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (19-07-2004 - 07-06-2008)

კომისია

  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (13-08-2004 - 25-07-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    პოლონეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    პორტუგალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ფრანგულენოვანი ქვეყნების საპარლამენტო ასამბლეა (ფრანკოფონია), საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი), საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (28-10-2004 - 07-06-2008)