ვლადიმერ ჭიპაშვილი ვლადიმერ ჭიპაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 29-09-1964

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-05-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხარაგაული

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • ექიმთა დახელოვნების ინსტიტუტი, თბილისის პირველი კლინიკური საავადმყოფოს ფორაკოაბდომინალური კლინიკის დირექტორი (1993 - 1999)
  • ქირურგიის სამეცნიერო-საკავშირო ცენტრის ასპირანტი (1990 - 1993)
  • ხაშურის რაიონული საავადმყოფოს ქირურგი (1988 - 1990)
  • ხარაგაულის რაიონული საავადმყოფოს ქირურგი (1988)
  • ცენტრალური კლინიკური საავადმყოფოს ექიმ-ინტერნი (1987 - 1988)
  • სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის სამკურნალო ფაკულტეტი (1981 - 1987)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • მედიცინის მეცნიერებათა კანდიდატი, დოცენტი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-05-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (16-02-2004 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „მოძრაობა დემოკრატიუოლი რეფორმებისათვის“ - ფრაქციის წევრი (17-12-2001 - 16-02-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 17-12-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (23-04-2004 - 07-05-2004)
  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 20-03-2002)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 27-01-2000)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვის საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-01-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვის საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)