ალექსანდრე ცინცაძე ალექსანდრე ცინცაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 21-08-1978

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 28-12-2005)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • გადაზიდვების ორგანიზაცია და მართვა საავტომობილო ტრანსპორტით

სამუშაო გამოცდილება

  • „ახალგაზრდა დემოკრატთა გაერთიანების საორგანიზაციო სამდივნოს უფროსი (2002 - 2004)
  • შპს „არჩევანის“ მენეჯერი (1996 - 2002)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 28-12-2005)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 28-12-2005)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 28-12-2005)