ავთანდილ ჩიტიშვილი ავთანდილ ჩიტიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 04-10-1963

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ახალგორი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საზოგადოებრივი ორგანიზაცია „ხალხთა მეგობრობა“, თავმჯდომარის მოადგილე (1994 - 1996)
  • ფირმა „კინგი“, ვიცე-პრეზიდენტი (1991 - 1994)
  • ქ. ორსკის კომკავშირული კომერციული ცენტრი, დირექტორის მოადგილე (1991)
  • ქ. ორსკის N31 საშუალო პროფტექნიკური სასწავლებელი, საწარმოო სწავლების ოსტატი (1989 - 1990)
  • ქ. ორსკის ოქტომბრის რაიონის კომკავშირის მდივანი (1987 - 1989)
  • ქ. ორსკის N21 საშუალო პროფტექნიკური სასწავლებელი, საწარმოო სწავლების ოსტატი (1986 - 1987)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    მცირე და საშუალო ბიზნესში არსებული პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ჩინეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    მაჟორიტარი დეპუტატების საკოორდინატორო საბჭო - საბჭოს წევრი (12-02-2001 - 22-04-2004)