კახა შენგელია კახა შენგელია
  • დაბადების თარიღი
  • 21-09-1970

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია, სპეც. მსოფლიო ისტორია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • „მენეჯმენტი-90“ ბიზნესის ორგანიზაცია და მენეჯმენტი
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ჰართფორდის უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ბიზნესის ადმინისტრირება

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის ვიზე-პრემიერი სოციალურ საკითხებში (2002 - 2004)
  • კავკასიის ბიზნესის სკოლის დეკანი (2000 - )
  • ამერიკული კომპანია „ორბიტელის“ კავკასიის წარმომადგენლობის დირექტორი (1999 - 2000)
  • ამერიკული კომპანია „ობიტელის“ პროექტის მენეჯერი (1998 - 1999)
  • MBA ხარისხი მენეჯმენტის განხრით ჰარტფორდის უნივერსიტეტში (1995 - 1998)
  • ჰარტფორდის უნივერსიტეტის მარკეტინგისა და მენეჯმენტის დეპარტამენტის ასისტენტი (1993 - 1997)
  • გაზეთი „რეზონანსის“ რედაქტორის მოადგილე,საერთაშორისო ახალი ამბების გან-ის რედაქტორი (1992 - 1993)
  • საქართველოს შრომისა და წარმოების ორგანიზაციის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის დირექტორის ასისტენტი (1991 - 1992)
  • თბილისის ბიზნესის უმაღლესი სკოლის ბაკალავრიის ხარისხი ფინანსებსა და საორგანიზაციო მენეჯმენტში (1989 - 1992)
  • ივ.ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ისტორიის ფაკულტეტი (1988 - 1993)
  • სარატოვის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, მსოფლიო ისტორიის სპეციალობა (1987 - 1988)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (16-09-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (26-04-2004 - 16-09-2005)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საფრანგეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ფრანგულენოვანი ქვეყნების საპარლამენტო ასამბლეა (ფრანკოფონია), საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)