გიორგი უკლება გიორგი უკლება
  • დაბადების თარიღი
  • 20-01-1971

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (25-06-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ქუთაისის ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ნატურალური და ქიმიური ბოჭკოების დართვა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის პოლიტიკური აკადემია
  • სპეციალობა
  • პოლიტოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • სს „საქქვესადგურმშენის“ ოსტატი (2000 - 2002)
  • ქუთაისის რკინიგზის კლუბის ადმინისტრატორი (1987 - 1989)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (25-06-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-11-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რუმინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    შვეიცარიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)