შოთა სანდუხაძე შოთა სანდუხაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 21-09-1972

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ქუთაისი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ქუთაისის აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ლიტერატურა და ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის თვითმმართველობისა და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტის წამყვანი სპეციალისტი (1998 - 1999)
  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი საკადრო რესურსების სამსახურის უფროსის მოადგილე და საქართველოს პარლამენტის ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ აპარატის მოწვეული სპეციალისტი (1997 - 1998)
  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი ცენტრალური აპარატის საკადრო რესურსების ექსპერტი (1996 - 1997)
  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი ცენტრალური აპარატის პოლიტიკური პროგნოზირებისა და ანალიზის ექსპერტი (1995 - 1996)
  • ქუთაისის აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ფსიქოლოგიის კათედრის ლაბორანტი (1990 - 1995)

კვალიფიკაციის ასამაღლებელი კურსები

  • კადრების მენეჯმენტის კურსი (TACIS) (თბილისი, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი) (13-12-1996)
  • ზოგადი მენეჯმენტის კურსი (TACIS) (თბილისი, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი) (17-10-1997)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (09-02-2004 - 22-04-2004)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 04-07-2002)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    თვითმმართველობისა და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)

კომისია

  • arrow
    ცალკეული თანამდებობის პირების ქმედებათა კანონირების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (25-10-2000 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების ორგანოების საქმიანობაზე საპარლამენტო კონტროლის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (04-11-2002 - 22-04-2004)