თამარ ნინოშვილი თამარ ნინოშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 21-10-1974

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • პარიზის სორბონის უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ახალი მემარჯვენეები“ - ფრაქციის წევრი (20-07-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 20-07-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 28-12-2000)
  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასმბლეა ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-01-2000 - 30-06-2000)

სხვა

  • arrow
    ევროპულოი ინტეგრაციისა და ევროპულ კანონმდებლობასთან ჰარმონიზაციის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)