ვასილი ლელუაშვილი ვასილი ლელუაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 21-07-1958

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ვ.ი.ლენინის სახელობის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომობილები და საავტომობილო მეურნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ქვემო ქართლის მხარეში პრეზიდენტის სახელმწიფო რწმუნებულის აპარატი, მთავარი მრჩეველი (1996 - 1999)
  • ტაბახმელის საკრებულოს გამგეობა, თავმჯდომარე (1991 - 1996)
  • საქართველოს ტრანსპორტის სამინისტრო, საწარმოო-ტექნიკური გაერთიანება „ავტოტრანსტექნიკა“, უფრ. ინჟინერი (1988 - 1991)
  • საბჭოთა არმიაში სავალდებულო სამსახური, ს/ნ N26433 (1985 - 1988)
  • საქართველოს ტრანსპორტის სამინისტრო, საწარმოო-ტექნიკური გაერთიანება „ავტოტრანსტექნიკა“, ინჟინერი (1980 - 1985)
  • კოჯრის საბინა-კომუნალური სამსახური, ზეინკალი (1979 - 1980)
  • თბომეურნეობის სამმართველოს აღდგენითი საავარიო-სადისპეჩერო სამსახური, ზეინკალი (1978 - 1979)
  • გამარჯვების კულტურისა და დასვენების პარკი, მძღოლი (1977 - 1978)
  • ლაბორანტი, მართვის სისტემების ინსტიტუტი (1976 - 1977)
  • ქართული ხალხური ხუროთმოძღვრების და ყოფის მუზეუმი (1975 - 1976)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ალიანსი ახალი საქართველოსთვის“ - ფრაქციის წევრი (08-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 08-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 27-02-2003)
  • arrow
    გადასახადებისა და შემოსავლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 20-03-2002)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    თვითმმართველობისა და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ხმის დამთვლელი დროებითი კომისიის არჩევის შესახებ - კომისიის წევრი (09-11-2001 - 10-11-2001)
  • arrow
    საქართველოს ენერგეტიკის დარგში შექმნილი კრიზისული მდგომარეობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის თაობაზე - კომისიის წევრი (02-03-2001 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დსთ-ს საპარლამენტაშორისო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)