გრიგოლ ჯოჯუა გრიგოლ ჯოჯუა
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281664
  • ოთახი (თბილისი)
  • № С-704
  • დაბადების თარიღი
  • 24-09-1962

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (29-06-2000 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (24-03-1994 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს რადიკალურ მონარქისტული კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სპარსული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ეროვნებათშორისი ურთიერთობების კვლევითი ცენტრის მეცნიერ თანამშრომელი (1990 - 1995)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტი (1982 - 1989)
  • საქართველოს მინისტრთა საბჭოს საქმეთა მმართ (1980 - 1982)
  • თსუ-ის გამომცემლობის მუშა (1980)
  • N1 სამშენებლო სამმართველოს მებეტონე მუშა (1979 - 1980)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ჩვენი საქართველო“ - ფრაქციის მდივანი (22-10-2007 - 31-01-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატიული ფრონტი“ - ფრაქციის წევრი (31-10-2005 - 05-01-2007)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 31-10-2005)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (16-02-2004 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „მოძრაობა დემოკრატიუოლი რეფორმებისათვის“ - ფრაქციის წევრი (10-02-2003 - 16-02-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (02-05-2002 - 10-02-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი - ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (12-11-2001 - 02-05-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი და ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (15-05-2001 - 12-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-09-2000 - 15-05-2001)
  • arrow
    ფრაქცია " ტრადიციონალისტები - კონსერვატორები" - ფრაქციის წევრი (27-03-1995 - 25-11-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-02-2008 - 07-06-2008)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (14-11-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (14-11-2007 - 31-01-2008)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-11-2005 - 05-01-2007)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 23-02-2005)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 31-10-2005)
  • arrow
    სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 24-12-2002)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-11-2000 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემასთან დაკავშირებული საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (07-05-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    საარჩევნო დარღვევების მიზეზების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის შესახებ - კომისიის წევრი (04-07-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემასთან დაკავშირებული საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (29-11-2000 - 22-04-2003)
  • arrow
    სამანდატო,დეპუტატის ეთიკისა და პრივილეგიების კომისია - კომისიის წევრი (19-04-1994 - 25-11-1995)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ირანის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ირლანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    პოლონეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რუსეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ირანის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილის სამდივნოს უფროსი - ჯოჯუა გრიგოლ - პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილის სამდივნოს უფროსი (01-07-2017 - 11-12-2020)
  • arrow
    პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილის სამდივნოს უფროსი (05-12-2016 - 01-07-2017)
  • arrow
    სამოქალაქო ინტეგრაციის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (24-12-2002 - 22-04-2004)