თამაზ ჯორბენაძე თამაზ ჯორბენაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 11-12-1963

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ვაჭრობის ეკონომიკა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ახალგაზრდა მეცნიერთა ასოციაციასთან არსებული „მცირე აკადემია“
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ჰოლდინგური კომპანია „ვაკე 5“ და ალბატროსის აღმასრულებელი დირექტორი (1999 - )
  • საქართველოს შსს სისტემა (1997 - 1999)
  • მთაწმინდის გამგეობის საწარმო კომერციული სამმართველოს უფროსის მოადგილე (1995 - 1997)
  • სახელმწიფო საწარმო „ვაკე 5“ კომერციული დირექტორი (1993 - 1995)
  • მუნიციპალური საწარმოს უფროსის მოადგილე (1993)
  • მუნიციპალური საწარმოს სამრეწველო და სასურსათო ქსელის დირექტორი (1992 - 1993)
  • მთაწმინდის გამგეობის საწარმოთა რეგისტრაციის და კოორდინაციის გან-ის გამგე (1992)
  • მუნიციპალური საწარმოს კომერციული გან-ის ეკონომისტი (1992)
  • მთაწმინდის რ-ის პრეფექტურის დარგობრივი გან-ის ინსპექტორი (1991 - 1992)
  • კალინინის რ-ნის საზოგადოებრივი კვების ტრესტის უფროსი ეკონომისტი (1985 - 1988)
  • კალინინის რაიაღმასკომის ტერიტორიულ დარგთაშორისო გან-ის უფროსი ეკონომისტი (1984 - 1991)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 08-04-2005)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)