ალექსანდრე ჯიბლაძე ალექსანდრე ჯიბლაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 19-12-1949

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (17-12-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბათუმის პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • ბათუმის კოოპერაციული ინსტიტუტის, ლექტორი, დეკანი,კათედრის გამგე (1991 - 1992)
  • შუახევის რაისაბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარე (1989 - 1990)
  • საქართველოს კპ შუახევის რაიკომის მეორე მდივანი (1985 - 1989)
  • საქართველოს ალკკ აჭარის საოლქო კომიტეტის გან-ის გამგე, ინსტრუქტორი (1979 - 1985)
  • საქართველოს ალკკ შუახევის რაიკომის გან-ის გამგე, მეორე მდივანი, პირველი მდივანი (1975 - 1979)
  • ბათუმის საბჭოთა ვაჭრობის ტექნიკუმის კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1974 - 1975)
  • სამხედრო სამსახური (1973 - 1974)
  • შუახევის საშ. სკოლის მასწავლებელი, დირექტორის მოადგილე (1972 - 1973)
  • ბათუმის მე-5 ტრესტის სამშენებლო კომბინატის მუშა (1967 - 1972)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია "მიწათმოქმედი" - ფრაქციის წევრი (18-03-1993 - 25-11-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-05-1997 - 20-05-1997)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 02-05-1997)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    სამართალდამცავი ორგანოების ზოგიერთი თანამდებობის პირის ანტიკონსტიტუციურ ქმედობათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (16-04-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    მართლწესრიგისა და კანონიერების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    თურქეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    სარეგლამენტო და პროცედურის საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (20-05-1997 - 20-11-1999)