ნიაზ ჯეირანაშვილი ნიაზ ჯეირანაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 18-04-1947

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • გურჯაანი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისი ივ. ჯავახიშ ვილის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორიკოს-პოლიტოლოგი

სამუშაო გამოცდილება

  • გურჯაანის რაიონის გამგებელი (1993 - )
  • თ.ს.უ. საქართველოს პოლიტიკური ისტორიის დოცენტი (1981 - 1993)
  • თ.ს.უ. საქართველოს პოლოტიკური ისტორიის კათედრის მასწავლებელი (1975 - 1981)
  • თ.ს.უ. საქართველოს პოლიტიკური ისტორიის კათედრის ლაბორანტი (1970 - 1975)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "ნეიტრალები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ხელისუფლებისა და მმართველობის ცენტრალურ და ადგილობრივ ორგანოთა რეფორმების კომისია - კომისიის თავმჯდომარის მოადგილე (25-12-1992 - 25-11-1995)