ლეონიდე ჯაფარიძე ლეონიდე ჯაფარიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 22-04-1958

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • გარდაბანი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ბუღალტრული აღრიცხვა, სპეც ბეღალტრული აღრიცხვა მრეწველობაში

სამუშაო გამოცდილება

  • რაიონის გამგეობის თავმჯდომარე (1997 - 1999)
  • რაიონის გამგეობის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე - ეკონომიკური სამსახურის ხელმძღვანელი (1994 - 1997)
  • სახელმწიფო ქონების მართვის გან-ის უფროსი (1992 - 1994)
  • სახალხო კონტროლის რაიონული კომიტეტის ინსპექტორი (1989 - 1990)
  • კომკავშირის რაიკომის საორგანიზაციო გან-ის გამგე (1988 - 1984)
  • პარტიის რაიკომის ინსტრუქტორი (1987 - 1989)
  • კომკავშირის რაიკომის მე-2 მდივანი (1984 - 1987)
  • აგროსამრეწველო გაერთიანების საფინანსო-საგეგმო გან-ის უფროსის მოადგილე (1982 - 1983)
  • სოფლის მეურნეობის საწარმოო გაერთიანების საგეგმო-ეკონომიკური გან-ის უფროსი ეკონომისტი (1980 - 1982)
  • „საქსოფლტექნიკის“ გარდაბნის განყოფილების ავტოკოლონის ეკონომისტი (1979 - 1980)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-1999)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ალიანსი ახალი საქართველოსთვის“ - ფრაქციის წევრი (08-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 08-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    მცირე და საშუალო ბიზნესში არსებული პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABLIC) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ირანის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    ფულად-საკრედიტო და სავალუტო ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (26-02-2001 - 22-04-2004)