როსტომ ჯაფარიძე როსტომ ჯაფარიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 05-05-1948

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (25-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილე

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ქობულეთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სვერდლოვსკის იურიდიული ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის პროკურატურის პროკურორი (1996 - 1999)
  • აჭარის შინაგან საქმეთა მინისტრი (1995 - 1996)
  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო (1995 - 1996)
  • აჭარის პროკურატურის პროკურორი (1994 - 1995)
  • ქობულეთის რაიონის პროკურატურის პროკურორი (1993 - 1994)
  • ქობულეთის რაიონის სახალხო სასამართლოს თავმჯდომარე (1986 - 1993)
  • ქობულეთის რაიონის პროკურატურის პროკურორი (1983 - 1986)
  • ქედის პროკურატურის პროკურორი (1982 - 1983)
  • ქედის რაიონის პროკურატურის გამომძიებელი (1979 - 1980)
  • სვერდლოვსკის იურიდიული ინსტიტუტის იურისტ-სოციოლოგი, პედაგოგი (1975 - 1978)
  • სვერდლოვსკის იურიდიული ინსტიტუტის იურისტ-სოციოლოგი (1975)
  • სვერდლოვსკის იურიდიული ინსტიტუტის სტუდენტი (1971 - 1975)
  • სვერდლოვსკის შინაგან საქმეთა სამმართველო (1970)
  • საქსოფლტექნიკის მუშა (1967 - 1970)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-1999)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ხმის დამთვლელი დროებითი კომისიის არჩევის შესახებ - კომისიის წევრი (09-11-2001 - 10-11-2001)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)