თეიმურაზ ჯანაშია თეიმურაზ ჯანაშია
  • დაბადების თარიღი
  • 04-01-1953

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მათემატიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • სს „თბილქალაქმშენის“ მეთვალყურეთა საბჭოს თავმჯდომარე (1999)
  • ჰოლდინგური კომპანია „თბილქალაქმშენის“ პრეზიდენტი, სს „თბილქალაქმშენის“ გენერალური დირექტორი (1995 - 1999)
  • საქართველოს მშენებლობის სამინისტროს გაერთიანება „თბილქალაქმშენის“ მთავარი ინჟინერი, უფროსი (1988 - 1995)
  • საქართველოს კპ თბილისის საქალაქო კომიტეტის მშენებლობისა და საქალაქო მეურნეობის გან-ის ინსტრუქტორი (1985 - 1988)
  • საქართველოს მსუბუქი მრეწველობის სამინისტროს თბილისის აბრეშუმის საწარმოო გაერთიანების უფროსი ინჟინერ-მშენებელი (1983 - 1985)
  • სსრკ სახმშენის ინსტიტუტის თბილზნიეპის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი, უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1976 - 1983)
  • საქართველოს „სახმშენის“ ინსტიტუტის საქქალაქმშენსახპროექტის ინჟინერ-კონსტრუქტორი (1974 - 1976)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების მედალი (01-01-1998)

დამატებითი ინფორმაცია

სსრკ მინისტრთა საბჭოს პრემიის ლაურეატი 1988 წ. სსრკ სახელმწიფო პრემიის ლაურეატი 1991 წ.

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვის, მოქალაქეთა პეტიციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მშენებლობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 06-11-2002)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)

კომისია

  • arrow
    ძველი თბილისის ისტორიულ უბნებში შენობა-ნაგებობების რესტავრაციისა და ახალი მშენებლობების კანონიერების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისიის შექმნის თაობაზე - კომისიის წევრი (14-03-2001 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)