როინ ჯანაშია როინ ჯანაშია
  • დაბადების თარიღი
  • 25-12-1946

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის სამშენებლო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამოქალაქო და სამრეწველო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სოხუმის რ-ის კოლმშენის უბნის უფროსი (1988 - )
  • აფხაზეთის კომუნალური მეურნეობის სამინისტროს მერქნის დაცვის სამმართველო (1973 - 1988)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1970 - 1972)
  • ენგური-ჰესი „გვირაბშენი“ (1967 - 1959)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)

კომისია

  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (13-08-2004 - 25-07-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ყირგიზეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)